Понад 86% українців вітають євроінтеграцію.

Керівництво Верховної Ради, депутатських фракцій та груп Верховної Ради звернулося до президента Європейської Комісії та голови Європейського парламенту з проханням прискорити процедуру набуття Україною повноправного членства в Європейському Союзі. Про це повідомляє прес-служба парламенту.

Членство в ЄС – це ідея, що об’єднує український народ і підтримується всіма без винятку регіонами країни. Понад 86% українців вітають євроінтеграцію та вірять, що Україна найближчим часом стане членом ЄС“, – йдеться у зверненні.

Українські парламентарі нагадали, що український народ ось уже вісім років бореться за право жити у незалежній суверенній державі, у суспільстві, де основними цінностями є повага до людської гідності, свобода, демократія, рівність та верховенство права.

Усі ці роки Україна була ідейним пропагандистом європейських цінностей, країною, яка стримувала наступ путінської автократії на демократичну Європу. Ми переконані, що якнайшвидше надання Україні статусу кандидата, підтриманого більшістю громадян Європейського Союзу, стане знаком підтвердження готовності ЄС продовжувати рішучу боротьбу за цінності ЄС і захищати право європейських народів обирати власний шлях“, – наголошується у зверненні.

Переконливо просимо вас сприяти швидкому отриманню позитивного висновку Єврокомісії щодо надання Україні статусу кандидата як початкового кроку до прискореного проходження процедури набуття повноправного членства в Європейському Союзі, яке прокладатиме шлях для рішення Ради Європи розпочати попередні переговори з Україною“, – зазначається у зверненні.

Сьогодні ми маємо унікальну можливість у цей важливий історичний момент переглянути роль України в Європі та ухвалити таке важливе політичне рішення. Рішення Європейського Союзу про невідкладний вступ України до ЄС стане ключовим фактором стримування російської агресії та винагородою українському народу в боротьбі за свободу, демократію та європейські цінності“, – переконані українські парламентарі.

Водночас, Єврокомісія обіцяє якомога швидше підготувати офіційний висновок щодо готовності України отримати статус кандидата на вступ до ЄС.

Про це перед початком засідання глав МЗС Євросоюзу у понеділок заявив єврокомісар з питань розширення і сусідства Олівер Варгеї, повідомляє “Європейська правда”.

ЄС продовжує підтримувати Україну та її народ, надаючи допомогу. І ми почали працювати над наданням висновку на підставі заявки на членство України. Ми будемо працювати так швидко, як тільки зможемо“, – написав Варгеї.

В Офісі президента України наполягають, що робота Єврокомісії з підготовки висновку про готовність України отримати статус кандидата буде суттєво швидшою, ніж в інших держав, як проходили цей шлях.

Фото: Фейсбук