Про це йдеться на сайті Ради ЄС.

SAFE фінансуватиме термінові та масштабні інвестиції в Європейську оборонну технологічну та промислову базу (EDTIB). Його мета — збільшити виробничі потужності, забезпечити наявність оборонного обладнання у потрібний момент і усунути наявні прогалини у спроможностях — зрештою, для посилення загальної оборонної готовності ЄС.

Крім того, SAFE дозволить ЄС і надалі підтримувати Україну, залучаючи її оборонну промисловість до участі в інструменті з самого початку.

Через інструмент SAFE ЄС надасть до €150 мільярдів, які розподілятимуться за запитом зацікавлених держав-членів на основі їхніх національних планів. Виплати надаватимуться у формі довгострокових позик за конкурентними ставками, які мають бути повернуті країнами-бенефіціарами.

Діяльність, що підлягає фінансуванню в рамках SAFE, буде поділена на дві категорії оборонної продукції:

 

  • Категорія 1. Боєприпаси та ракети; артилерійські системи; наземні бойові спроможності та їхні допоміжні системи, включно з екіпіруванням солдата та стрілецькою зброєю; захист критичної інфраструктури; кібербезпека; військова мобільність, включно з протимобільністю.
  • Категорія 2. Системи протиповітряної та протиракетної оборони; надводні та підводні морські спроможності; дрони та антидронові системи; стратегічні спроможності, зокрема, але не виключно, стратегічне авіаперевезення, дозаправка у повітрі, системи C4ISTAR, а також космічні активи та послуги; захист космічних активів; штучний інтелект та електронна боротьба.

 

Оборонна продукція, що належить до 2 категорії, підлягатиме жорсткішим умовам допустимості, які вимагають, щоб підрядники мали здатність самостійно визначати, адаптувати та розвивати конструкцію закупленого оборонного продукту.

Нагадаємо, що Європейський Союз має намір розширити свою присутність у країнах, що розвиваються, частково замінивши Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).