Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Рада, зокрема, вирішила, що центральні депозитарії, які володіють активами Центробанку РФ на суму понад 1 млн євро, повинні окремо обліковувати надзвичайні грошові залишки, що накопичуються внаслідок обмежувальних заходів ЄС, а також окремо зберігати відповідні доходи, — йдеться в повідомленні Ради ЄС.

Крім того, центральні депозитарії не можуть розпоряджатися прибутком від зберігання активів російського Центробанку, уточнює Рада Євросоюзу.

Втім, «з огляду на ризики та витрати, повʼязані з утриманням активів і резервів ЦБ рф», кожен центральний депозитарій може попросити дозволу у свого наглядового органу, щоб вивільнити частку цього прибутку.

Це відкриває Раді ЄС шлях до ухвалення рішення про можливе створення фінансового внеску до бюджету ЄС із цих прибутків для підтримки та відновлення України на наступному етапі.

Рішення Ради розʼяснює правовий статус доходів, одержаних від заморожених активів, а також встановлює правила їх зберігання та обліку для депозитаріїв, які володіють активами ЦБ на суму понад мільйон євро.