Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.

Після початку російського повномасштабного вторгнення у 2022 році поліціянт перейшов на бік ворога і почав працювати силовиком окупаційної адміністрації. Так, новим місцем роботи для зрадника стала окупаційна «патрульна служба».

Разом із військовими РФ він чергував на блокпостах, виписував штрафи місцевим жителям, і навіть вилучав у них автомобілі. Причому вилучений транспорт зрадник передавав російським силовикам.

За це він отримував зарплату у 45 тисяч рублів (13,5 тисяч грн).

Під час звільнення Куп’янська втік на підконтрольну росіянами територію. Колишнього правоохоронця заочно підозрюють у державній зраді.

Зрадником був і рідний брат підозрюваного, кримінальне провадження щодо нього, за фактом державної зради, працівники ДБР скерували до суду в листопаді 2022 року.

Удар РФ по Грозі: деталі

На початку жовтня 2023 року російські військові завдали ракетного удару по селу Гроза Куп’янського району Харківської області. Окупанти влучили у кафе-магазин, де проходили поминки українського військового.

Відомо, що на момент удару у кафе перебувало близько 60 осіб. Ввечері того самого дня рятувальники закінчили розбирати завали місцевого кафе і магазину в селі Гроза Харківської області. На той момент упізнати змогли лише 35 загиблих людей. Решту тіл доправили до моргу.

Через ракетний удар у Грозі загинули 59 людей. 12 жовтня глава МВС України Ігор Клименко заявив, що поліція ідентифікувала усіх жертв.

Вже 11 жовтня СБУ по гарячих слідах встановила особи двох зрадників, які скоригували російський ракетний удар.

Від початку жовтня цього року обидва фігуранти почали збирати інформацію про заплановане перепоховання загиблого українського захисника в Грозі. Водночас вони розуміли, що внаслідок ворожої атаки обов’язково загинуть мирні жителі – зокрема й ті, хто надавав їм інформацію.