Про це повідомив в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” президент інвестиційно-девелоперської компанії City One Development Валерій Кодецький.

Все житлове будівництво інвестується через цінні папери, цільові фонди, облігації тощо. Держава в особі НКЦПФР з початку військових дій ці інструменти заблокувала, це логічно. Проте столичний регіон деокуповано у квітні, а значну частину інструментів фінансування досі заблоковано“, – заявив Кодецький.

За словами Кодецького, роботу його компанії було відновлено ще у квітні, будівництво наразі відбувається за рахунок внутрішніх резервів, оскільки рахунки фондів заморожені.

Ми не можемо заплатити ні підрядним компаніям, ні заробітну плату співробітникам, у нас накопичуються борги. Підрядники працюють на довірі, на нашому чесному слові. Формується конфліктна ситуація – починаючи від взаємин усередині виробничих процесів та закінчуючи настроями інвесторів на зовнішньому рівні“, – зазначив він.

Ми з колегами на ринку неодноразово зверталися до НКЦПФР і регулярно отримуємо обіцянки, що питання буде ось-ось вирішено. Однак час іде, інструменти фінансування, як і раніше, заблоковані, як наслідок знижується довіра інвесторів до ринку в цілому. Це може призвести до банкрутства деяких компаній“, – наголошує Кодецький.

Як ми писали, ціни на оренду в Києві знизилися майже удвічі.

Фото: Фейсбук