Забудовник на вулиці Гарматній, 26/2 проводить реконструкцію місцевого Палацу культури з численними додатковими забудовами: паркінгом та приміщеннями торгівельного призначення.

Мешканці району просять зберегти стадіон, який мають забудувати. Забудовник запевняє, що стадіон буде збережено. Про скарги мешканців стало відомо із Facеbook жителів Солом’янського району.

«Допоможіть мені і моїм сусідам зберегти стадіон, який намагаються у нас віджати прямо зараз! У нас другий день спекотно на будівництві. Забудовник плював на приписи «Благоустрою» та силою ставить паркан навколо корту і стадіону. Нагнали охорони, намагаються переорати стадіон, щоб не було за що боротися», – йдеться у повідомленні мешканців.

На опублікованому відео видно як будівельна техніка риє яму на стадіоні:

Друзья-журналисты, блогеры, лидеры мнений и просто неравнодушные!Помогите мне и моим соседям сохранить стадион, который пытаются у нас отжать прямо сейчас!У нас второй день жарко на стройке ? Застройщик плевал на предписания #Благоустрій и силой ставит забор вокруг корта и стадиона? Нагнали охраны, пытаются перепахать стадион чтобы бороться было уже не за что.Гарик Корогодский помогите соседям по Отрадному??? Нужен острый сюжет? Welcome к нам!? Скучаете дома? Приходите прямо сейчас!⛹?‍♀️ Понимаете, что спорт важнее очередного ТЦ – присоединяйтесь, нам нужна поддержка!!!Віталій Кличко, неужели спорт уже не в моде?

Опубліковано Lero Smykova Середа, 22 липня 2020 р.

Будівництво проходить на вулиці Гарматна 26/2, що у Солом’янському районі Києва, на замовлення ПрАТ «Росток». Відбувається так звана реконструкція Палацу культури «Росток», але із добудовою додаткових приміщень.

У дозвільному документі від 28 травня 2020 йдеться, що реконструкція має проходити «з будівництвом громадського центру суспільних комунікацій з підземним паркінгом та приміщеннями торгівельного призначення для обслуговування палацу культури на вул. Гарматній 26/2 у Солом’янському районі м. Києва (І та ІІ черги будівництва)». Терміни будівництва та введення в експлуатацію у дозвільному документі не вказані.

За словами ініціативної групи спротиву даному будівництву, ця ділянка – комунальна власність, яка перебуває в оренді до 2023-го.

Kyiv Media вдалося поспілкуватися із керівником ініціативної групи захисту стадіону – Валерією Смиковою, котра зазначила: «З самим дозволом дивна ситуація: була купа відмов, остання 14 травня, а вже 28 травня дали дозвіл. Будівельники поводяться теж так, ніби не все в порядку. Вчора інспектор з благоустрою заборонив зводити паркан –  у відповідь на це сьогодні будівельники прискорилися і майже цей паркан поставили. Охорони своєї нагнали. Там чергують сусіди, переважно мами з дітьми, бо всі на роботі», – повідомляє Валерія Смикова.

За словами активістки, «почалася забудова, яку намагалися проштовхувати з 2007». «Під загрозою – безкоштовний стадіон та корт (який під час карантину привели до ладу самі місцеві тенісисти), – продовжує вона. – За проектом – дуже дивний «центр громадських комунікацій» із підземним паркінгом на 187 машиномісць. Стадіон – теоретично – переїде на дах цього монстра, але, якщо навіть переїде, безкоштовним вже не буде».

Забудовник створив сторінку на Facebook, де коментує, що забудову вважає законною:

«Палац культури та його суміжні споруди, стадіон, сітка, інженерні мережі є приватною власністю з 1992 року. Це є приватною власністю 3435 акціонерів компанії, які на загальних зборах вирішили залучити кредит для збільшення площі Палацу культури вдвічі, а також побудови громадського центру суспільних комунікацій з паркінгом в пониженій частині земельної ділянки. Не торгівельного, а громадського центру, ми наголошуємо на цьому», – наголошує компанія «Росток».

Шановний пане Роман Грищук,ПрАТ «Компанія Росток» хотіла би застерегти Вас від поспішних висновків та популістських…

Опубліковано Компанія Росток Середа, 22 липня 2020 р.

 

Також компанія акцентує, що передбачаєть оновлення стадіону.

«Стадіон буде, і буде новий, сучасний з біговими доріжками, площа стадіона дорівнює площі експлуатованої покрівлі в 5 тисяч метрів квадратних, ми повністю відкрили майбутні плани компанії та виставили для огляду візуалізації проектних рішень. Ми не розуміємо супротиву деяких мешканців – гуляти с домашніми улюбленцями завжди можна в лівій частині ділянки , а саме в сквері, це не обов’язково робити на стадіоні», – йдеться в повідомленні.

Фото: Вікімапія