Протиаварійні роботи у костелі завершили 31 січня.
Підрядна організація, яка здійснювала роботи у костелі, не виходить на зв’язок після одержання більшої частини коштів. Про це йдеться в повідомленні представника компанії, яка взялася контролювати роботи, довіреної особи від бізнесу адвоката Масі Найєма.
“Станом на 1 серпня Національний будинок органної та камерної музики України частково розрахувався за виконані роботи у костелі Св. Миколая. Однак розрахунки не погодили з робочою групою, як було домовлено”, – повідомив Найєм.
Він зауважив, що розрахунок з підрядником мав відбутися після прийому виконаних робіт та перевірки виконавчої документації. Протиаварійні роботи у костелі завершили 31 січня. До підрядника під час прийняття робіт виникло багато запитань, на які не було отримано відповідей.
“18 березня у спільному робочі чаті, директорка Будинку музики повідомила, що частково розрахується з підрядником. Оскільки таке доручення дав міністр культури Олександр Ткаченко”, – написав Найєм.
За його словами, попри незгоду контролюючої компанії, Національний будинок органної та камерної музики України сплатив підряднику понад 7 млн гривень.
“Зараз стало відомо, що в самій будівлі є проблеми з теплопостачанням. Система опалення не запущена, будівля не готова до експлуатації в опалювальний сезон. Проте підрядник після одержання більшої частини коштів усувати недоліки не збирається, на зв’язок не виходить”, – повідомив адвокат.
Він також зауважив, що всі протиаварійні роботи в костелі були виконані за гроші благодійників. Але наразі ніхто не відчуває себе зобов’язаним звітувати перед ними.
“Сподіваюся, що поспішні дії Національного будинку органної та камерної музики України, щодо розрахунків з підрядником не будуть мати негативне значення для збереження пам’ятки”, – резюмував Найєм.
Як ми писали, згідно з існуючим меморандумом, костел святого Миколая мав відійти у власність римсько-католицької парафії з 1 червня.
1 червня парафія оголосила, шо костел, як і було домовлено в меморандумі, перейшов у її користування.
Згодом Мінкультури спростувало цю інформацію, а в парафії просто виправили свій допис — заявили, що костел мав перейти їм, але, мовляв, не встигли оформити документи. Парафіяни скаржаться, що храм вимагає термінового ремонту, але через юридичні тяжби вони не можуть розпочати роботи.
4 липня римсько-католицька парафія запросила в Україну Папу Римського і сподівається, що це прискорить процес передачі.
Фото: Фейсбук
Президент США Дональд Трамп хоче бачити світ, яким керують сильні лідери, які, хоч і не…
Згідно з новими правилами для 98-ї премії «Оскар», використання ШІ не впливатиме на шанси отримати…
Українські підлітки мають початковий рівень фінансової грамотності.
Італійський банк UniCredit заявив, що не може ухвалити остаточне рішення щодо поглинання Banco BPM через умови,…
У вівторок, 22 квітня 2025 року, вартість золота зросла до рекордних $3500 за унцію на…
У четвер, 24 квітня, парламентський Комітет із питань фінансів, податкової та митної політики розгляне законопроєкт…