Протиаварійні роботи у костелі завершили 31 січня.

Підрядна організація, яка здійснювала роботи у костелі, не виходить на зв’язок після одержання більшої частини коштів.  Про це йдеться в повідомленні представника компанії, яка взялася контролювати роботи, довіреної особи від бізнесу адвоката Масі Найєма.

Станом на 1 серпня Національний будинок органної та камерної музики України частково розрахувався за виконані роботи у костелі Св. Миколая. Однак розрахунки не погодили з робочою групою, як було домовлено”, – повідомив Найєм.

Він зауважив, що розрахунок з підрядником мав відбутися після прийому виконаних робіт та перевірки виконавчої документації. Протиаварійні роботи у костелі завершили 31 січня. До підрядника під час прийняття робіт виникло багато запитань, на які не було отримано відповідей.

18 березня у спільному робочі чаті, директорка Будинку музики повідомила, що частково розрахується з підрядником. Оскільки таке доручення дав міністр культури Олександр Ткаченко”, – написав Найєм.

За його словами, попри незгоду контролюючої компанії, Національний будинок органної та камерної музики України сплатив підряднику понад 7 млн гривень.

Зараз стало відомо, що в самій будівлі є проблеми з теплопостачанням. Система опалення не запущена, будівля не готова до експлуатації в опалювальний сезон. Проте підрядник після одержання більшої частини коштів усувати недоліки не збирається, на зв’язок не виходить”, – повідомив адвокат.

Він також зауважив, що всі протиаварійні роботи в костелі були виконані за гроші благодійників. Але наразі ніхто не відчуває себе зобов’язаним звітувати перед ними.

Сподіваюся, що поспішні дії Національного будинку органної та камерної музики України, щодо розрахунків з підрядником не будуть мати негативне значення для збереження пам’ятки”, – резюмував Найєм.

Як ми писали, згідно з існуючим меморандумом, костел святого Миколая мав відійти у власність римсько-католицької парафії з 1 червня.

1 червня парафія оголосила, шо костел, як і було домовлено в меморандумі, перейшов у її користування.

Згодом Мінкультури спростувало цю інформацію, а в парафії просто виправили свій допис — заявили, що костел мав перейти їм, але, мовляв, не встигли оформити документи. Парафіяни скаржаться, що храм вимагає термінового ремонту, але через юридичні тяжби вони не можуть розпочати роботи.

4 липня римсько-католицька парафія запросила в Україну Папу Римського і сподівається, що це прискорить процес передачі.

Фото: Фейсбук