Положення меморандуму не встигли юридично оформити.

Парафія костелу святого Миколая у Києві поінформувала про передачу в її користування костелу з боку Міністерства культури. Про це повідомила прес-служба парафії на сторінці у Фейсбук.

Перше червня стало визначальною датою в багатостраждальній історії парафії святого Миколая – в цей день врешті-решт, завдяки зусиллям багатьох вірних було відновлено історичну справедливість й християнська святиня повернулася у лоно Церкви” — йдеться в дописі.

З цієї нагоди в храмі відбулося урочисте богослужіння.

За участі єпископа Віталія Кривицького – ординарія Київсько – Житомирської дієцезії, єпископа Олександра Язловецького, помічника Київсько – Житомирської дієцезії, монсіньора Джосефа Марамреди, представника Папи Римського, та держави Ватикан в Україні. Представників Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій , о. Віталія (представника блаженнішого Епіфанія УПЦ), о. Павла (представника блаженнішого Святослава УГКЦ), та багатьох священиків і вірян Києва” — вказано в релізі.

Також з вітальним словом виступив міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Релігійна громада взяла на себе обов’язок з відновлення, реставрації й збереження святині, як пам’ятки культури, “відповідно до найкращих міжнародних та вітчизняних стандартів”.

Міністерство культури і інформаційної політики на виконання взятих зобов’язань найближчим часом має завершити підготовку відповідних документів.

ОНОВЛЕНО

Міністерство культури України 4 червня спростувало інформацію про передачу костелу парафії.

Після цього оригінальний допис парафії з заявою про отримання костелу в користування, було виправлено. Текст замінили, хоча жодних приміток про це не поставили.

Перше червня мало стати знаменною датою для Римсько-Католицької Церкви в Україні. Цього дня костел св. Миколая повинен був повернутися у лоно Церкви – перейти у володіння парафії св. Миколая м. Києва (…) юридичні процедури не вдалося завершити до визначеної дати” — йдеться в новому варіанті допису.

Як ми писали, 31 січня в костелі завершили протиаварійні роботи. Представники парафії залишилися невдоволені станом стелі.

Згодом стало відомо, що концертного органу в костелі більше не буде, і деякі благодійники обурилися цьому. Інвестбанкір Сергій Будкін заявив, що він не планував жертвувати кошти виключно в інтересах римо-католицької церкви.

Фото: Фейсбук