У Святошинському районі столиці галасливі мешканці не дають спати своїм сусідам. Порушники не зважають ні на зауваження, ні на закон, який забороняє шуміти у помешканнях з 22-ї ночі до 8-ї ранку. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

За словами сусідів, раніше квартиру на 6-му поверсі винаймав парубок і до нього не було жодних претензій. Втім нещодавно до квартири вселились дві дами та відтоді мешканці будинку не можуть нормально спати.

Kyiv Media

“То треш повний. Вночі вони приходять пізно, і там таке відбувається. Щось гупає, стукає. Там хлопці. Щось там впускають, гупають, меблі рухають. Я не можу, тут такі звуки, що я не можу собі уявити, що там відбувається”, – розповіла Людмила.

Мешканці кажуть, що зауваження галасливі сусіди ігнорують. “Нам навіть боязно робити зауваження, бо невідомо, що в голові цих людей. Все що завгодно може відбутися. А нам тут далі жити”, – каже мешканка Дар’я. Людмила розповідає, що одного разу сусіди накричали на неї, коли вона прийшла зробити їм зауваження.

Kyiv Media

У соціальних мережах безліч історій про галасливих сусідів. Користувачі радять різні прилади, щоб помститися сусідам за шум. Проте Людмила зупинилась на іншому, на її думку, більш ефективному варіанті.

Kyiv Media

“Я тільки за цивілізовані методи. Ну викликати поліцію. Ну знов таки, викликати поліцію, це до ранку не спати, поки розбудять, перебудять всіх сусідів. Теж не хочу. Я хочу знайти власників квартири та з ними поговорити, пояснити їм, що вони повинні контролювати, хто живе, і чи ці люди не заважають іншими”, – каже сусідка.

Але наразі звертатись ні до кого, бо жінка не може віднайти власників помешкання, квартиранти якого заважають мешканцям. Ідентифікувати власника нерухомості юристи радять за інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Скористатись ним може кожен громадянин.

Kyiv Media

“Авторизуватись, ввести номер квартири, всі ідентифікаційні дані, адресу там, і запросити довідку”, – пояснив юрист Дмитро Салівон.

Якщо ж дипломатично залагодити проблему все ж не вдасться, правники рядять діяти радикальніше. Зокрема, замовити у спеціалізованих організацій вимір шуму та зафіксувати його нормативне перевищення. Адже це перший крок до відшкодування завданої моральної шкоди через суд.

Kyiv Media

“Бувають різні ситуації, люди звертаються до лікарів, до терапевтів, психіатрів, порушується сон, апетит, з’являється нервовість, стрес, люди набирають вагу, або навпаки скидають. Тобто сенс в тому, що нормальний спосіб життя цієї особи порушений”, – каже юрист.

На думку юристів, таким чином з власника нерухомості та порушників реально відсудити від тисячі гривень і більше, в залежності від завданої шкоди.

Фото: скріншоти