Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на юристку-міжнародницю, експертку Регіонального центру прав людини Катерину Рашевську.

За словами експертки, росіяни змінили підхід до “перевиховання”, раніше вони вивозили дітей на постійне місце проживання на територію РФ, а зараз їх лише тимчасово перевозять до Росії чи Білорусі в межах програм, які тривають декілька тижнів.

Дітей навчають, так званому, російському баченню історії та на подібні “поїздки” витрачають чималі кошти.

Вона (РФ) створила величезну кількість програм, відповідно до яких це відбувається. І всі ці програми націлені виключно на дітей з так званих нових регіонів РФ, тобто з окупованих територій України.

Рашевська наголошує, що подібні програми порушують міжнародне гуманітарне право.

Це так зване перевиховання. Це одразу кілька порушень міжнародного гуманітарного права. Ми їх узагальнюємо такими номінаціями, як “мілітаризація”, “русифікація” та “політична індоктринація” українських дітей.

Під час презентації аналітичної записки “Річниця ордерів на арешт Путіна та Львової-Бєлової за депортацію українських дітей: що це дало і що буде далі?” уповноважений з прав людини закликав дипломатичних представників країн-партнерів посилити тиск на Російську Федерацію та підтримати Україну, зокрема в межах роботи Міжнародної коаліції за повернення українських дітей.

Викрадення дітей: що відомо про воєнний злочин Кремлівського режиму

Нагадаємо, за офіційними відомостями Національного інформаційного бюро з початку повномасштабного вторгнення російські агенти примусово вивезли 19 546 українських дітей. Переміщення відбувалося як всередині окупованих територій, так і до Росії, Білорусі та навіть до Південної Осетії.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт глави Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини при президентові РФ Марії Львової-Бєлової у зв’язку із підозрами у незаконній депортації населення, зокрема дітей, з окупованих територій України до Росії.

Також, за підсумками засідання Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, викрадених та незаконно депортованих російськими загарбниками десятки країн висловили готовність брати активну участь у реалізації презентованих Україною проєктів, що сприятимуть поверненню та реінтеграції українських дітей.