Про цей факт воєнного злочину спочатку повідомив український активіст Сергій Стерненко, посилаючись на дані у соцмережах, а пізніше підтвердив Офіс генерального прокурора.

На відео, яке було опубліковане у соцмережах, видно, як солдати російської армії заганяють українських військовополонених у траншею, а потім розстрілюють. Стерненко зауважив:

Не дивіться краще. Але це важливий доказ чергового воєнного злочину. На Запорізькому напрямку російські мразоти розстріляли групу українських військовополонених.

Також Сергій Стерненко повідомив, що вбивство військовополонених вчинили російські солдати зі складу 70 МСП ЗС Російської Федерації. Згодом на злочин відреагував генеральний прокурор України Андрій Костін.

Країна-терорист Росія продовжує демонструвати повну зневагу до закону та базової людської моралі. Ще один доказ цього — відео вбивства російськими військовими двох полонених українських бійців. На записі чітко видно, що захисники України склали зброю та не чинили жодного опору. Окупанти ж цинічно розстрілюють беззбройних людей.

За цим фактом розпочато кримінальне провадження щодо порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством. За даними слідства, злочин вчинено у червні 2024 року поблизу населеного пункту Роботине Запорізької області.