Про це розповів авіаексперт та провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко в етері КИЇВ24. 

Місце падіння не так далеко, 200 кілометрів. У нас є на озброєнні комплекси С-200. Вони якраз могли б дістати цей літак. Водночас наші Збройні сили повідомляють, що його збили, власне, над акваторією Азовського моря.

Тоді, каже авіаексперт, це зона ураження американського зенітного комплексу Patriot.

Там десь 160 кілометрів. Ну, крім того, ракета на останньому етапі включає власну станцію наведення і може там трохи збільшити дальність польоту. Але вже не керована, вона вже сама буде наводитись на ціль. Можливо, був здійснений пуск на джерело радіоелектронних перешкод й таким чином стріляють по літаках, або стріляють по літаках які створюють велике випромінювання.

Нагадаємо, що сьогодні, 23 лютого, над акваторією Азовського моря був збитий російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 з позивним «Баян».

Літак А-50 має стратегічне значення для армії рф — це буквально «очі російської авіації». Чи зможуть поставити заміну пошкодженому борту і яка загальна кількість таких «летючих радарів» — розбираємось у нашому воєнному блозі.