Із такою пропозицією звернулася до Мінкульту депутатка Київради Аліна Михайлова, яка просить розпочати процес переведення павільйону у власність України.

“Я надіслала депутатське звернення Міністерство культури та інформаційної політики України, щоб те розпочало процес переведення павільйону у власність України. Зі свого боку готова повністю долучитись до перемовин і організації. Ну, коли зробимо всю російську армію хорошою, звичайно)”, – повідомила депутатка.

Венеційська бієнналє – це виставка сучасного мистецтва, що проходить у Венеції. В її рамках проводиться, зокрема, Венеційський кінофестиваль і Венеційський фестиваль архітектури. Також на території виставкового комплексу діють національні павільйони, що презентують національну культуру відповідних держав.

Михайлова пояснила, що насправді павільйон мав бути не російським, а саме українським.

Ідея його будівництва виникла у імператора росії Миколи ІІ після візиту до італійського короля, коли він побачив – усі інші монархи мають свої павільйони, а російський – ні. Але у найбільшої імперії світу не вистачало коштів у казні для будівництва павільйону.

Будівництво профінансував киянин і шанувальник мистецтва Богдан Ханенко. Він передав 31 тис рублів власних коштів.

Жодна культурна російська установа, яка курувала павільйон ані за імперії, ані за радянських часів, ані за федерації не спромоглась забезпечити гідне фінансування павільйону. Навіть туалет  для відвідувачів і працівників побудували лише у 2021 році. 

Фото: Фейсбук