Про це йдеться на сайті МОК.
«Нейтральних» спортсменів запрошуватиме МОК та Міжнародні спортивні федерації. Зазначається, що лише «дуже обмежена» кількість російських і білоруських спортсменів пройдуть кваліфікацію.

Серед 4600 спортсменів з усього світу, які зараз пройшли кваліфікацію на Олімпіаду-2024, під нейтральним прапором виступатимуть лише 11: вісім із російським паспортом і троє — з білоруським.

МОЗ зазначає, що, для порівняння, на сьогодні понад 60 українських спортсменів пройшли відбір на Париж-2024. Очікується, що українська делегація буде приблизно такої ж кількості, як на Олімпіаді-2020 у Токіо.

До російських і білоруських спортсменів висунули такі умови відбору:

  • Спортсмени з російським або білоруським паспортом будуть зареєстровані як «індивідуальні нейтральні спортсмени» і змагатимуться під такою назвою.
  • Команди спортсменів з російським або білоруським паспортом не розглядаються.
  • Спортсмени, які активно підтримують війну, не матимуть права брати участь у змаганнях. Допоміжний персонал, який активно підтримує війну, не залучатиметься.
  • Спортсмени, які перебувають за контрактом з російськими чи білоруськими військовими чи службами національної безпеки, не матимуть права брати участь у змаганнях. Допоміжний персонал так само.
  • Будь-який «індивідуальний нейтральний спортсмен», як і всі інші спортсмени-учасники, повинен відповідати всім антидопінговим вимогам.
  • Санкції проти винних у війні російських і білоруських держав і урядів залишаються в силі. Це означає, зокрема, що:

1. Жоден прапор, гімн, кольори чи будь-яка інша ідентифікація росії чи Білорусі не будуть демонструватися на Олімпійських іграх у Парижі на будь-якому офіційному у офіційному заході.

2. Жоден російський чи білоруський уряд чи державні чиновники не будуть запрошені чи акредитовані на Олімпійські ігри в Парижі 2024 року.

Нагадаємо, у квітні 2023 року пленум Олімпійського комітету Чехії не погодився з будь-якою формою участі Росії та Білорусі в Олімпійських іграх-2024 у Парижі під час війни в Україні. Представники асоціацій мали б звернутися до міжнародних спортивних федерацій й активно працювати над тим, щоб не допустити участі спортсменів з Росії та Білорусі в Олімпійських іграх.

Раніше збірним України офіційно заборонили участь у змаганнях, де будуть представлені атлети з Росії чи Білорусі. Відповідний текст наказу опубліковано на сайті Міністерства молоді та спорту України.