Про це з посиланням на джерела повідомило агентство Bloomberg.

Проєкт “Аккую” вартістю $20 млрд фінансує “Росатом”. Передбачається, що “Росатом” виплатить еквівалентну суму в рублях експортеру газу ПАТ “Газпром”, який вирахує її з платежів Туреччини за газ.

За словами одного з джерел агентства, платежі Туреччини за російський газ зазвичай становлять від 300 до 800 млн євро на місяць.

Запропонований обмін стане альтернативою традиційним міжнародним банківським переказам із Росії до Туреччини, які досі використовувалися для фінансування проєкту.

Хоча ні “Росатом”, ні “Газпром”, ні проєкт “Аккую” під санкції не потрапили, іноземні банки дедалі частіше затримують пов’язані з Росією платежі через санкційні ризики, пояснює агентство. Механізм дасть змогу уникнути потреби у банківських переказах.

Представники “Росатому” та Міненерго Туреччини відмовилися від коментарів, а “Газпром” не відповів на запит Bloomberg.

Росія провела низку масштабних фінансових траншів у Туреччину невдовзі після початку повномасштабного вторгнення в Україну, що привернуло увагу американських регуляторів. Зокрема у 2022 році понад 5 млрд доларів переведені через американські банки, офіційно ‒ для будівництва турецької атомної електростанції “Аккую”. Водночас 2 млрд залишаються “замороженими” і американська влада поки не вирішила, як із ними вчинити.