Про це повідомили Financial Times з посиланням на інтерв’ю з представником Путіна Борисом Тітовим.

Росія прагне задовольнити попит на енергію, зумовлений розвитком штучного інтелекту.

“Ми будуємо понад 10 різних блоків по всьому світу. Нам потрібно багато енергії. Ми не зможемо забезпечити її без використання ядерної енергії”, – заявив Тітов.

Він стверджує, що Росія очікує зростання попиту на ядерну енергію з боку технологічних компаній.

Згідно зі статтею, опублікованою минулого року в журналі Nature Energy Норвезьким інститутом міжнародних відносин,  ядерний портфель Росії за кордоном, включаючи будівництво реакторів, постачання палива та інші послуги, охоплює 54 країни.

Тітов вказав на угорський завод Paks 2, а також підрозділи в Бангладеш і Туреччині. Очікується, що Росія також побудує завод з малими модульними реакторами в Узбекистані. FT повідомило цього року, що Росія бере участь у понад третині нових реакторів, які будуються в усьому світі.

Вашингтон і ЄС прагнуть знизити залежність від російських ядерних ресурсів. Водночас проти санкцій у цій сфері виступають Угорщина й Словаччина.

Нагадаємо, раніше Путін висловив бажання допомогти Казахстану із будівництвом АЕС.

З цього приводу в Казахстані пройшов референдум. Частка прихильників проєкту серед мешканців склала 70%.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв висловився за те, щоб будівництвом АЕС, якщо більшість казахстанців проголосують за її спорудження, займався міжнародний консорціум у складі світових компаній. Раніше уряд заявляв, що розглядає заявки на будівництво атомних електростанцій компаній із Росії, Китаю, Франції та Південної Кореї.