Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

За словами генерала, у такий спосіб ворог намагається примусити ЗСУ залучити додаткову кількість бригад зі складу резерву.

Наразі основні зусилля противник зосередив на напрямку Стрілеча — Липці та на захопленні Вовчанська, з подальшим виходом до Білого Колодязя і розгортанням наступу в тил наших військ.

Як зазначив Сирський, з цією метою ворог створив і значно посилив оперативно-тактичне угруповання військ “Сєвєр”.

“Ми усвідомлюємо, що попереду будуть важкі бої та ворог до них готується”, – наголосив генерал.

Головком об’їхав усі бригади, що ведуть бойові дії на Харківщині й готуються до оборони на Сумщині.

Зведення Генштабу станом на 17 травня щодо ситуації на Харківщині

Бої точилися зокрема в районах населених пунктах Липці, Стариця, Вовчанськ. Ворог продовжує зазнавати вогневого ураження з нашої артилерії та БПЛА. Водночас сили оборони здійснюють зачистку вулиць на півночі Вовчанська, не даючи противнику закріпитися.

За минулу добу ворог втратив на цьому напрямку понад 320 осіб вбитими й пораненими, а також 43 одиниці озброєння та військової техніки.

Аналітики вважають, що російські війська розпочали свою наступальну операцію на півночі Харкова до того, як вони завершили доведення Північного угруповання військ до заявленої запланованої кінцевої чисельності, і їм може не вистачити боєздатних сил для досягнення своїх оперативних цілей у Харківській області.

У Генштабі ЗСУ повідомляли, що окупанти продовжували наступ у районі Стариці, Плетенівки (на північ від Вовчанська) та Вовчанська.