Про це в етері КИЇВ24 розповів український дипломат в ООН та колишній керівник Секретаріату Ради Безпеки ООН Олександр Мацука.

Коли створювалась Рада безпеки, то жодна з тих країн не мали ядерну зброю. Просто вони були членами антигітлерівської коаліції й от вони самі себе призначили членами Ради безпеки. Вони призначили себе таким чином, що вигнати когось з них з Ради безпеки можна тільки за згодою всіх членів Ради безпеки. Тобто нереально. Виключити країну з ООН в принципі теоретично можливо, але це практично нереально.

Дипломат зазначив, що хоча зараз й говорять про реформу Ради безпеки, проте ніхто не обговорює обмеження прав тих членів Радбезу, які знаходяться там зараз. Однак, вихід є.

Багато хто говорить про реформу Ради безпеки, що треба додати нові країни, що треба там трошки поміняти процедуру голосування, але ніхто не каже про те, що треба обмежити права тих членів Ради безпеки, які існують. Це не питання, це питання, яке не можна вирішити. Є інша можливість обмежити російський вплив в секретаріаті ООН і обмежити права російської делегації в ООН Тобто можна не визнати її повноваження.

Нагадаємо, що 9 липня Радбез ООН зібрав екстрене засідання через ракетний обстріл дитячої лікарні “Охматдит” у Києві. Проте, як повідомив голова МЗС України Дмитро Кулеба, Росія намагалася блокувати участь у засіданні України, зловживаючи своїм правом голосування.