Про це заявив держсекретар США Марко Рубіо під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Брюсселі.
«Сполучені Штати як ніколи активні в НАТО. І ця істерія та перебільшення, які я бачу в глобальних ЗМІ та деяких внутрішніх ЗМІ в США щодо НАТО, є невиправданими», — заявив він.
За його словами, президент США Дональд Трамп «чітко дав зрозуміти», що він підтримує НАТО, і що країна планує лишатися в Альянсі.
Водночас Вашингтон хоче, щоб НАТО було сильнішим і «більш життєздатним». Зокрема, йдеться про збільшення можливостей країн-членів. Рубіо повторив позицію США щодо того, що члени Альянсу мають зобовʼязатися підняти свої оборонні витрати до 5% ВВП.
“Нам треба, щоб НАТО ставав більш життєздатним. Єдиний шлях, щоб Альянс став сильнішим і більш життєздатним – через посилення (оборонних) спроможностей… Ми пріоритизуємо оборону і розраховуємо на те саме”, – пояснив він.
Цільовий показник в Альянсі становить 2% ВВП країни. Низці членів НАТО важко підтримувати більший відсоток (особливо тим, хто досягнув 2% через десять років після встановлення цього рівня). Наприклад, серед країн, які не досягли такого показника, — Італія, вона витрачає на оборону близько 1,5% ВВП. Литва та Естонія вже пообіцяли витрачати понад 5% свого ВВП на оборону, намагаючись різко збільшити військовий потенціал. Польща пообіцяла вже цього року досягти 4,7% ВВП — наразі найвищого показника в НАТО.