Про це повідомляє Київська міська рада.

У зв’язку з необхідністю термінового проведення ремонту на перегінному тунелі між станціями «Деміївська» та «Либідська»  рух поїздів на цьому відрізку метро доведеться повністю зупинити до завершення робіт. Таке рішення прийняте сьогодні Постійною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА.

Як інформує КП «Київський метрополітен», станції метро «Деміївська», «Голосіївська», «Васильківська», «Виставковий центр», «Іподром», «Теремки» продовжать цілодобову роботу в режимі укриття.

Якою буде альтернатива

Для забезпечення перевезень пасажирів буде передбачено дублювальні маршрути наземним транспортом від станції метро «Теремки» до станції метро «Либідська».

У Київському метрополітені наголосили, що питання безпеки пасажирських перевезень є пріоритетом. На жаль, зупинка руху поїздів на цій ділянці лінії метро – вимушений крок для уникнення надалі позаштатної ситуації під час інтенсивного руху поїздів.

Чому лінія потребує ремонту

Через нерівномірні процеси розущільнення, віброповзучості навколо ґрунтового масиву і навантаження на тунельну оправу з’явився ризик втрати стійкості тунельних споруд. Слід зазначити, що перегінні тунелі між станціями «Деміївська» та «Либідська» споруджувалися у руслі річки Либідь у 2008-2010 роках підземним способом у складних гірничо-геологічних умовах, при штучному водозниженні, із застосуванням механізованого та немеханізованого способу.

За попередніми розрахунками, відновлювальні роботи триватимуть близько 6 місяців і проводитимуться на поверхні землі. За цей час фахівці планують провести необхідні обстеження, дослідження та інженерні вишукування, з визначенням причин виникнення надзвичайної ситуації й виконати невідкладні заходи зі стабілізації конструкцій та відповідні відновлювальні роботи.