Про це заявив прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку, повідомляє пресслужба уряду Румунії.

«Ми затверджуємо механізм захисту румунських фермерів та місцевого виробництва від імпорту українського зерна. Узгоджений з українськими колегами механізм дозволить імпортувати зерно лише на підставі ліцензії, в обмежених кількостях і лише для наших фермерів та переробників, які продемонструють необхідність поповнення запасів», – наголосив голова уряду.

Чолаку додав, що його країна підтримує Україну щодо транзиту зерна, але також необхідно захистити румунських фермерів.

Відтак Румунія дозволяє імпорт пшениці, кукурудзи, соняшнику та сої лише на підставі маркетингової угоди, яку має видати Міністерство сільського господарства і сільського розвитку. Таким чином, імпорт зернових буде можливим лише для румунських фермерів і переробників, які документально підтвердять, що їм потрібно зерно для поповнення запасів.

Механізм передбачає подачу документів румунськими фермерами та переробники, які бажають поповнити запаси. Комісія перевіряє документи та пропонує виводити договір на ринок чи ні. Потім орган, який перевіряє якість продукції, перевіряє зерно на безпечність і видає відповідний сертифікат.

Після цього Міністерство сільського господарства видає фермеру або переробнику угоду на постачання необхідної йому кількості зерна. Термін дії маркетингової угоди спливає тоді, коли досягають необхідної кількості імпорту.

Нагадаємо, що вранці 10 жовтня Зеленський прибув до Румунії з офіційним візитом. Там він зустрівся з президентом країни Клаусом Йоганнісом.

Своєю чергою, румунський президент зазначив, що його країна виступає за початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу до кінця 2023 року.

Фото: getty images