Про це повідомляє іранське агентство IRNA, Tasnim, АР із посиланням на голову іранського товариства Червоного Півмісяця.

Рятувальники виявили гелікоптер Раїсі за 30 кілометрів від селища Тавал, у провінції Східний Азербайджан. За попередніми даними, гелікоптер упав на гору і загорівся. Його виявили практично повністю згорілим.

Пошуки тривали близько 12 годин. Труднощів додавали погодні умови: спочатку це був густий туман, який переріс у сніжну завірюху.

Агентство Anadolu (АНАДОЛУ), яке вело трансляцію з турецького безпілотника, знайшло пляму теплового випромінювання на схилі гори.

Що відомо про стан лідера Ірану

Міністр внутрішніх справ Ірану Ахмед Вахіді підтвердив, що президент Ірану Ебрагім Раїсі був у вертольоті, який здійснив вимушену посадку. Водночас іранський політичний аналітик Араш Азазі з посиланням на власні джерела повідомив, що Раїсі загинув.

“На місці трощі гелікоптера не було виявлено жодних ознак того, що люди, які знаходились у вертольоті, живі”, заявив голова іранського товариства Червоного Півмісяця Пір Хосейн Коліванд.

Однак наразі немає офіційного підтвердження.

Деталі аварії

У неділю, 19 травня, іранські ЗМІ повідомили, що гелікоптер з президентом Ірану зазнав авіакатастрофи.

Президент Ірану саме повертався з Азербайджану, де мав зустріч із президентом Ільхамом Алієвим.

Варто зазначити, що повідомлення іранських ЗМІ були доволі суперечливі. І спочатку багато хто повідомляв, що Раїсі вижив, однак пізніше всі повідомлення були видалені.

Через авіакатастрофу телебачення Ірану припинило всі свої регулярні програми. ЗМІ показували молитви за Раїсі, а також трансляції з пошуків вертольота.