Про це 17 квітня у соцмережах повідомив нардеп Олексій Гончаренко. З його слів постанову про зміну статусу населеного пункту підтримали 255 народних обранців.
Інформацію про зміну статусу Суспільному телефоном також підтвердив голова Олицької громади Олександр Приндецький. З його слів, наразі в Олиці офіційно проживають 3750 людей. “Зміна статуту сприятиме розвитку нашої громади”, — сказав посадовець.
У пояснювальній записці до постанови зазначили, що місто Олика вперше згадується в документах з 1539 році. У 1564 році Олика отримала Магдебурзьке право і герб.
Статус міста Олика мала 400 років до 1939 року. Після приєднання Західної України до УРСР, радянська влада знизила статус Олики з міста до селища міського типу. По одній з версій це було зроблено, щоб показати Україну, як країну селян та кріпаків, а не країну з високим культурним та економічним потенціалом та видатними постатями. “Виникає обґрунтована необхідність відродити історичну справедливість і повернути Олику в категорію міст”, — йдеться у документі.
На території населеного пункту знаходиться багато пам’яток культури національного та місцевого значення, зокрема: Олицький замок і Колегіальний костел Святої Трійці.
Нагадаємо, в Україні ліквідували статус “селище міського типу” для населених пунктів. Верховна Рада ухвалила закон 28 липня 2023 року. Згідно з ним в Україні залишаються міста, селища й села.