Про це заявила заступниця керівника Центру протидії дезінформації РНБО України Аліна Алєксєєва під час конференції “Фактчек у регіонах: виклики, труднощі та перспективи” у Медіацентрі Україна.

Соціальна платформа “ТікТок” є більш небезпечною за месенджер “Телеграм” у контексті поширення російської дезінформації та пропаганди.

За словами Алєксєєвої, телеграм вже добре вивчений, і спеціалісти мають чітке розуміння його структури. Однак набагато більша загроза походить від тіктоку, де поширюється більше дезінформації, націленої на вразливі групи — підлітків і людей старшого віку (55+).

Заступниця директора аналітичної платформи VoxUkraine Світлана Сліпченко також зазначила, що українське суспільство занадто зосереджене на телеграмі як джерелі фейків, хоча російська пропаганда і дезінформація циркулюють на всіх платформах.

Вона підкреслила, що російські «вкиди» активно з’являються на теми, які хвилюють українське суспільство. Окрім традиційних наративів, Росія використовує різноманітні дезінформаційні кампанії, адаптуючи їх під актуальні події.