Про це у своєму Telegram-каналі написав фахівець у галузі радіотехнологій Сергій “Флеш” Бескрестнов.
Він зауважив, що новий ударний реактивний російський БПЛА “Бандероль” знову атакував Україну майже на 200 км углиб території.
“Ми давно знаємо, з чим маємо справу. Але я не маю права розголошувати інформацію щодо цього БПЛА раніше за офіційні джерела. Усе, що можу сказати: це реактивний БПЛА з дальньою дистанцією польоту, високою швидкістю і бойовою частиною близько 100 кг”, – написав “Флеш”.
Бескрестнов додав, що застосування цього безпілотника “фіксується часто останнім часом, але не має настільки масового характеру, як КАБи”.
Раніше у Forbes стосовно “Бандеролі” зазначили, що характеристики цього дрона дозволяють йому обходити українську протиповітряну оборону та вражати цілі в глибині країни.
Новий дрон Росії з реактивним двигуном “Бандероль” націлений на прорив української оборони. Поточна стратегія РФ полягає в насиченні системи ППО України великою кількістю снарядів. Введення нового типу боєприпасу, що баражує, з підвищеною швидкістю і висотою польоту ще більше ускладнить роботу українських систем виявлення і перехоплення.
Повідомляється, що завдяки реактивному двигуну дрон здатний розвивати швидкість від 400 до 500 км/год і літати вище та далі, ніж звичайні баражувальні боєприпаси.
Вважається, що дрон “Бандероль” заснований саме на іранських Shahed-238, а за габаритами він схожий на “Герань-2” – російську версію іранського Shahed-136, що може свідчити про схоже корисне навантаження.
Реактивний двигун дозволяє дрону покривати великі відстані з більшою ефективністю.
Також, як додали в Forbes, перевага дрона “Бандероль” – здатність літати на великих висотах – робить його менш уразливим для малопотужних систем ППО, Ба більше, висотний політ знижує ефективність українських систем радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Оціночна вартість “Бандеролі” – близько 1,4 мільйона доларів, що істотно менше за вартість ракети “Кинджал” (приблизно 10 мільйонів доларів), хоч і вища, ніж у дронів із поршневим двигуном.
Іван Ступак, колишній співробітник Служби безпеки України, військовий експерт зауважив, що дрони “Бандероль” більше схожі на ракету. Він пояснив, що реактивний двигун – це швидкість 300-400 кілометрів на годину. Тож українським мобільним вогневим групам майже неможливо їх збити.
Так, підкреслив Ступак, для перехоплення подібних цілей Україні потрібні сучасніші системи, дрони-перехоплювачі.