Про це заявив міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, повідомляє NL Times.

Вона уточнила, що Нідерландам та ще одній країні вдалося зібрати частини, які потім можуть сформувати цілісну систему. Міністр працювала над цим деякий час.  Оллонгрен також заявила, що ППО має надважливе значення для України, адже таким чином можна захистити Україну від багатьох російських атак. США також працюють над тим, щоб ще більше допомоги надати українським військовим.

Минулого тижня на зустрічі щодо Patriot у Брюсселі було складено ще один перелік допомоги Україні в її потребах з протиповітряної оборони. Міністр сказала, що “всі частини головоломки” лежали на столі”.

При цьому чиновниця не повідомила, хто є іншою країною, яка допомагала Нідерландам із Patriot для України.

Україна потребує саме системи ППО через те, що вони мають ключові переваги. Вони ефективні проти різних повітряних загроз, зокрема балістичних та крилатих ракет, а також літаків, мають високу точність та дальність ураження, що дає змогу захищати великі міста та стратегічно важливі об’єкти. У контексті війни з Росією, такі системи можуть істотно посилити протиповітряну оборону України, захищаючи критично важливі інфраструктури і знижуючи ризик авіаударів і ракетних атак.

Про нагальну потребу у цій системі знають і в НАТО, і в США. Під час зустічі “Великої сімки” Зеленський та Байден підписали безпекову угоду, яка передбачає посилення постачання цих систем. Перший крок для цього вже зроблено – Україну поставили в пріоритет щодо постачання ракет для Patriot, в обхід інших замовників.