Про це пише CNN.

Несподіване рішення, ухвалене в середу, з’явилося в той час, коли аналогічний антитрампівський позов з Колорадо перебуває на розгляді у Верховному суді США, який, як очікується, відхилить аргументи про те, що Трампу заборонено обіймати посаду президента.

Видання наголошує, що у Трампа є короткий період часу для подачі апеляції.

Однак, окружний суддя Кук Трейсі Портер значною мірою покладалася на попередній висновок Верховного суду Колорадо. Вона назвала аргументацію штату Колорадо “переконливою”.

Суд також усвідомлює масштаби цього рішення і його вплив на майбутні праймеріз в Іллінойсі. Виборча рада штату Іллінойс повинна вилучити Дональда Трампа з бюлетеня на праймеріз 19 березня 2024 року або зробити так, щоб всі голоси, подані за нього, були анульовані.

Зазначимо, що Іллінойс став третім штатом, де Трампа викреслили з виборчих бюлетенів, після Колорадо і Мейна. Однак, ці рішення призупинені в очікуванні апеляції у справі Колорадо до Верховного суду США.

Нагадаємо, що Верховний суд американського штату Колорадо ухвалив рішення вилучити колишнього президента Дональда Трампа зі списку кандидатів на посаду президента США 2024 року.

Таке рішення суд прийняв через роль Трампа у подіях 6 січня 2021 року, коли його прихильники проникли у Капітолій у спробі оскаржити результати президентських виборів, згідно з якими перемогу здобув Джо Байден.

Детальніше про заборону Трампу ми писали ТУТ.