Однак лідером рейтингу цьогоріч став університет «Львівська політехніка».

До ТОП-10 українських університетів-лідерів за кількістю отриманих заяв від абітурієнтів увійшли переважно технічні ЗВО, і серед них — три київських університети. Про це у власному Телеграм-каналі поінформував міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Серед цих трьох закладів — Національний авіаційний університет ректора Максима Луцького, який є давнім товаришем Шкарлета.

Зі слів Шкарлета, станом на 9 серпня для вступу до ЗФПО та ЗВО створено і активовано майже 330 тис. електронних кабінетів. І подано вже понад 376 тис. електронних заяв.

До ТОП-10 ЗВО-лідерів із подавання заяв увійшли наступні заклади:
  1. Національний університет «Львівська політехніка»;
  2. Львівський національний університет імені Івана Франка;
  3. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»;
  4. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
  5. Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
  6. Національний авіаційний університет;
  7. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича;
  8. Державний торговельно-економічний університет;
  9. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника;
  10. Київський університет імені Бориса Грінченка.
Шкарлет додав, що на основі базової середньої освіти подано майже 142 тис. електронних заяв. А на основі повної загальної середньої освіти – 196,4 тис. електронних заяв.

В Національному авіаційному університеті цей рейтинг вже прокоментували: як зазначила прес-служба вишу у своєму релізі, “попит на авіаційних спеціалістів зростає, і війна теж показала, наскільки важливі такі фахівці для перемоги України“.

В НАУ також похвалилися, що заклад “другий рік поспіль виривається у лідери вступної кампанії“.

Зауважимо, що ректор НАУ Максим Луцький та міністр освіти Шкарлет знайомі давно, з часів спільної роботи в НАУ (Луцький був проректором, Шкарлет працював у докторантурі). З 2015 року Луцький працював в інших вишах, а у лютому 2021-го його обрали ректором НАУ. Він — колишній член «Партії регіонів» та кум одіозного екс-міністра освіти часів Януковича Дмитра Табачника. Шкарлет натомість був радником Табачника.

Нещодавно Шкарлет і Луцький стали георями мемів через спільне фото у теробороні: виглядало так, наче один хоче прострелити ногу іншому.

А у 2021 році Шкарлет особисто відвідав НАУ на першовересневих урочистостях і разом із Луцьким вручав абітурієнтам “студентський квиток”.

Нагадаємо, на території студмістечка НАУ планується будівництво 14 багатоповерхівок, а керівництво закладу уникало перевірок ДІАМ.

В керівництві НАУ також відхрестилися від підтримки студентів, які вимагали відставки Шкарлета.

Фото: Фейсбук