Про це йдеться у відповіді премʼєр-міністра Дениса Шмигаля на відповідну петицію на сайті Кабміну.

В уряді пояснили, що до повноважень Нацполіції дійсно входить реагування на заяви та повідомлення про правопорушення, повʼязані з жорстоким поводженням з тваринами. Зокрема правоохоронці можуть скласти протокол про адміністративне правопорушення або ж відкрити кримінальне провадження за статтею 299 Кримінального кодексу України.

Однак чинне законодавство не наділяє Національну поліцію повноваженнями на превентивну та наглядову діяльність за тим, як громадяни дотримуються правил та умов утримання тварин у домашніх умовах, йдеться у відповіді на петицію.

Крім того, наголошується, що наразі органи та підрозділи поліції беруть активну участь в обороні України, що є першочерговим пріоритетом у діяльності органів сектору безпеки й оборони.

Також у відповіді зазначили, що, за статистикою, кількість правопорушень у сфері захисту тварин від жорстокого поводження становить малий відсоток від усіх злочинів.

Зокрема протягом 2023 року поліцейські виявили понад 4,8 мільйона адміністративних правопорушень, з яких лише 0,1% стосувалися відповідної сфери, а з 369 тисяч кримінальних правопорушень лише 0,05% стосувалися сфери захисту тварин.

«Вважаємо, що на сьогодні створення окремих підрозділів із захисту тварин від жорстокого поводження в органах Національної поліції є недоцільним. МВС та Національна поліція, враховуючи актуальність питання охорони та захисту тварин від жорстокого поводження, систематично вживають заходів щодо підвищення рівня знань поліцейських у цій сфері», — підсумували у відповіді.

Як відомо, 8 квітня 2024 року петиція на сайті Кабінету Міністрів із закликом створити в структурі Нацполіції підрозділ зоополіції набрала необхідну для розгляду кількість голосів.