Схоже, німецьке керівництво максимально затягує постачання важкого озброєння Україні.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник розкритикував уряд Олафа Шольца за небажання постачати важке озброєння попри рішення Бундестагу. В інтерв’ю NRD він сказав, що це є однією з причин, чому Шольц не відвідує Київ, попри запрошення Зеленського.

Складається враження очікування припинення вогню. Тоді тиск на Німеччину зникне і більше не буде потреби у сміливих рішеннях. Це підступна логіка, що залишає людей в біді“, – сказав Мельник.

Парламент Німеччини дозволив постачання важкої зброї три тижні тому, але з того часу уряд не приймав жодних рішень

У нас таке враження, що канцлер не хоче постачання. Є лише сім самохідних гаубиць, але для нас немає танків Gepard  або Leopard 1, ні Marder. Усі вони вже були виведені з експлуатації Бундесвером і можуть бути передані нам промисловістю, не порушуючи спроможності Федеративної Республіки захищатися. Обмін танками Т-72 зі Словенією поки також не спрацював, оскільки Німеччина не запропонувала Словенії адекватної заміни. І так ми продовжуємо ходити по колу“, – сказав посол.

Мельник також вважає, що якраз через небажання надавати важке озброєння Шольц відмовляється їхати в Україну.

Я думаю, так. Це, мабуть, одна зі справжніх причин, чому канцлер не відправляється в цю поїздку. Тому що він, схоже, не готовий остаточно втілити в життя історичне рішення про надання важкого озброєння, хоча є рішення німецького парламенту“, – сказав він.

Нагадаємо, раніше у відносинах Києва і Берліна виникла напруга через відмову Банкової у візиті президенту ФРН Штайнмаєру – українська сторона відмовилась його приймати через багаторічні тісні відносини з росією, запросивши натомість федерального канцлера. Шольц пізніше сказав, що не може приїхати в Україну нібито через відмову Штайнмаєру.

Натомість після цього Україну відвідала міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок та спікерка Бундестагу Бербель Бас.

Фото: Фейсбук