Про це повідомило в мережі X Центральне командування Збройних сил США (CENTCOM).

«Сили Центрального командування 26 червня завдали ударів по Ірану як рішучу відповідь на вчорашню атаку на комерційне судно, що проходило через Ормузьку протоку», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що авіація США атакувала місця зберігання іранських ракет і безпілотників, а також прибережні радіолокаційні станції.

«Невиправдана агресія іранських сил проти комерційного судноплавства стала явним порушенням режиму припинення вогню», – наголосили у CENTCOM.

Військові вказали, що «небезпечне поводження Ірану підриває свободу судноплавства, тоді як через цей життєво важливий міжнародний торговельний коридор здійснюється дедалі більше комерційних перевезень».

У командуванні додали, що сили CENTCOM продовжують координувати безпечний прохід та підтримують комерційні судна, які прямують через протоку. Американські військові залишаються присутніми та пильнують, щоб забезпечити «дотримання всіх чинних аспектів угоди з Іраном та їх виконання».