Про це повідомило в мережі X Центральне командування Збройних сил США (CENTCOM).
«Сили Центрального командування 26 червня завдали ударів по Ірану як рішучу відповідь на вчорашню атаку на комерційне судно, що проходило через Ормузьку протоку», – ідеться в повідомленні.
Зазначається, що авіація США атакувала місця зберігання іранських ракет і безпілотників, а також прибережні радіолокаційні станції.
«Невиправдана агресія іранських сил проти комерційного судноплавства стала явним порушенням режиму припинення вогню», – наголосили у CENTCOM.
Військові вказали, що «небезпечне поводження Ірану підриває свободу судноплавства, тоді як через цей життєво важливий міжнародний торговельний коридор здійснюється дедалі більше комерційних перевезень».
У командуванні додали, що сили CENTCOM продовжують координувати безпечний прохід та підтримують комерційні судна, які прямують через протоку. Американські військові залишаються присутніми та пильнують, щоб забезпечити «дотримання всіх чинних аспектів угоди з Іраном та їх виконання».
— U.S. Central Command (@CENTCOM) June 26, 2026




























