Реперка alyona alyona написала у соцмережах про те, що українську делегацію оштрафували за перебування в грінрумі у футболках із написом “Free Azovstal Defenders” (“Звільніть захисників Азовсталі”). У медіа поширили нібито цитату виконавиці: “Ми дуже ризикували, проте все вийшло. Відбилися просто фінансовим штрафом”. Наразі в дописі alyona alyona немає згадки про штраф.

Наразі Суспільне Мовлення як член ЄМС, який забезпечує участь представників України на пісенному конкурсі «Євробачення», не отримало жодних скарг та штрафів за нібито порушення правил, — йдеться в офіційній заяві.

Водночас додають, що Європейська мовна спілка справді має право застосовувати санкції у разі порушення правил конкурсу: “Про це артистів попередили ще на етапі підписання контракту. Пісенний конкурс «Євробачення» відкрито позиціює себе як аполітичний і просить усіх учасників дотримуватись цього правила”.

Нагадаємо, 68-й конкурс «Євробачення», участь у якому взяли представники 37 країн,  відбувся у травні у шведському місті Мальме. Перемогу здобули Nemo зі Швейцарії з піснею «The Code». Jerry Heil і alyona alyona, які представляли Україну, посіли третє місце.

На початку травня Європейська мовна спілка наголошувала, що власникам квитків дозволено приносити на шоу та демонструвати лише прапори країн-учасниць «Євробачення», а також прапор кольору веселки. Будь-які інші прапори чи символи, одяг, предмети та банери вилучатимуть на вході охоронці.