Про це розповіли в ефірі “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Робот був створений 1,5 роки назад студентами КПІ та роздрукований на 3D-принтері. Також він має функцію розпізнавання обличчя та може запам’ятовувати людей. Похід в лікарню зможе бути простіший, адже HU-Bot зможе провести людину до свого лікаря без зайвих проблем, стверджує Даніїл Федоров – студент ФІОТ КПІ та розробник робота.

“Зараз ми активно запроваджуємо систему дистанційного управління через VR-системи, і завдяки цьому наш винахід може допомагати у важких умовах. Якщо його зрівнювати з іншими роботами, то можемо виділити те, що наш є людиноподібним, тоді як в інших – це механізовані системи. (…) В наших планах співпраця з багатьма компаніями, які також мають свої проекти”, – розповів Даніїл Федоров.

Факультет інформатики КПІ є найбільшим ІТ-факультетом в Україні, у виші намагаються створити передумови для розвитку подібних проектів в подальшому. “Сьогодні ми маємо можливість показати на що спроможні студенти КПІ. Ми створюємо нові умови для освіти та науки. Нещодавно була створена ГО “Розвиток ІТ освіти”, яка допомагає нам створити умови для подальшого розвитку в цій галузі. Ми створюємо умови для того, щоб студенти проявили свою творчість”, – поділилась заступник декана ФІОТ КПІ Олена Халус.

На даний момент HU-Bot знаходиться в активцій доробці, завдяки цьому він зможе слідкувати за блондинками чи брюнетами.

“У нас є плани на доробку функцій, які можуть бути застосовані в різноманітних ситуаціях. Громадські організації дуже раді колаборації з університетом та талановитими людьми, в яких горять очі. Зараз ми проробляємо створення стабільної системи фінансування наших проектів, а також шукаємо іміджевих партнерів, які допоможуть студентам в отриманні практичних знань”, – підсумувала Оксана Льовочкіна, менеджерка проектів та програм ГО «Розвиток ІТ освіти» та Факультету інформатики та облчислювательної техніки КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Нагадаємо, рухом транспорту у Києві управлятиме штучний інтелект за 8 мільйонів.

Фото: скріншот