Американська кіноакадемія (AMPAS) оприлюднила позицію щодо застосування генеративного штучного інтелекту у створенні фільмів.

У заяві йдеться: «Генеративний ШІ та інші цифрові інструменти не підвищують і не знижують шанси фільму на номінацію. Академія оцінює ступінь людської участі у творчому процесі, обираючи переможців».

Питання застосування ШІ стало актуальним після того, як у 2024 році продюсери стрічок The Brutalist і Emilia Pérez підтвердили зміну акторських голосів за допомогою алгоритмів.

Попри загрозу заміни людської праці цифровими копіями, академія не вважає цю ситуацію критичною. Хоч профспілки сценаристів (WGA) та акторів (SAG-AFTRA) ще у 2023 році висловили занепокоєння щодо впровадження ШІ в індустрії, що стало однією з причин страйків.

Наразі кіноакадемія демонструє більшу відкритість: оновлює правила голосування, розширює склад учасників і додає нові категорії. Проте, як і в багатьох сферах, остаточне регулювання впливу ШІ, ймовірно, залежатиме від судових рішень, які ще попереду.

Нагадаємо, що американська кіноакадемія офіційно оголосила про створення нової категорії премії “Оскар”, яка відзначатиме досягнення у галузі трюкового дизайну. Починаючи з 2028 року, нагороду отримуватимуть каскадери, які роками залишалися поза увагою престижної кінопремії.