Про це повідомив голова МЗС України Дмитро Кулеба, якого цитує відомство.

Україна встановила рекорд на шляху від заявки на членство до Європейського союзу (ЄС) до початку переговорів. Цей шлях був швидшим, ніж у будь-якої країни-кандидата в історії. Міністр закордонних справ привітав схвалення країнами-членами Євросоюзу переговорних рамок про вступ України до блоку та зазначив, що цей шлях не був легким, адже охоплював революцію та війну.

“Україна також встановила рекорд, пройшовши шлях від заявки на членство в ЄС до початку переговорів трохи більше ніж за два роки — швидше, ніж будь-яка інша країна-кандидат в історії”, — додав Кулеба.

За словами міністра, Україна старанно виконувала всі вимоги й впроваджувала критичні реформи задля наближення цього дня.

“Як член ЄС, Україна зміцнюватиме безпеку та процвітання для всіх європейців, а також реалізує нашу спільну мрію жити на континенті свободи, процвітання та миру”, – наголосив він.

Нагадаємо, що у перші дні повномасштабного вторгнення, 28 лютого 2022 року, Україна подала заявку на вступ до Євросоюзу. Вже у червні ЄС надала країні статус кандидата на інтеграцію до блоку. Це, своєю чергою, зробило Україну першою країною, яка отримала такий статус під час війни.

У грудні 2023 року Україна отримала “зелене світло” про початок офіційних переговорів, а вже 21 червня 2024 стала відома конкретна дата початку переговорів.