Таку думку висловила в етері КИЇВ24 журналістка Євгенія Моторевська. 

Я впевнена, що його звільнили для того, щоби зняти суспільну напругу. Тобто в той момент, коли був підписаний указ, вже спецслужби й вище керівництво країни розуміли, що Бігусам вдалося знайти щось суттєве. Тому що журналісти Bihus.Info записували коментарі з тими людьми, які за ними стежили, і потім були оприлюднені фотографії людей, які за ними стежили в соціальних мережах, тому що журналістам допомогли впізнати цих співробітників СБУ.

За словами журналісти, мотивація комунікаційників СБУ їй цілком зрозуміла — звільненням Семенченка вони хотіли «принести жертву» громадськості, удати, що всі відповідальні у цій історії були справедливо покарані.

Але, на щастя, у нас громадянське суспільство доволі добре розвинено та усі розуміють, що цей керівник Департаменту захисту національної державності СБУ був скоріше за все теж виконавцем, а не замовником, бо стеження за однією з найпотужніших команд журналістів-розслідувачів не може відбуватися на рівні керівника департаменту.

Скандал з Bihus.Info: за журналістами стежили

Нагадаємо, що 16 січня у мережу злили відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.Info, ймовірно, вживають наркотичні речовини. Керівник проєкту Денис Бігус записав відеозвернення з поясненнями та запевнив, що всі, хто співпрацює з Bihus.Info, складуть тести на вживання наркотиків.

17 січня керівник проєкту розслідувань Bihus.Info Денис Бігус записав ще одне відео з реакцією на приховане фільмування, де видно, нібито його колеги вживають заборонені речовини. Бігус заявляє, що після спілкування з фігурантами відео з’ясувалося, що за членами редакції Bihus.Info стежили близько року, а фрагменти перехоплених розмов змонтували з кількох епізодів, між якими пройшли місяці.

За словами Бігуса, на жаль, частина команди порушила принципи й цінності проєкту, тож наслідком будуть жорсткі кадрові зміни та проєкт уже шукає нових операторів.