Виставка “Музей гривні просто неба” відкрилась 2 вересня на Контрактовій площші, повідомляє Національний банк України.
НБУ присвятив виставку 30-річчю Незалежності України та 25-тій річниці проведення грошової реформи. Саме 2 вересня 1996 року в України з’явилася власна валюта – українська гривня, яка отримала міжнародну грошову позначку UAH.
У Музеї представлено 18 інтерактивних стендів про історію гривні, створення сучасної української валюти, готівкову та безготівкову гривню. Також на виставці можна послухати аудіогід до виставки, записаний не професійними дикторами, а фахівцями банку.
Упродовж вересня гіди “Музею грошей” Національного банку проводитимуть безкоштовні екскурсії та квести для відвідувачів. Фахівці розповідатимуть про дизайн банкнот і монет, про захист гривні, про готівкову й безготівкову гривню, показуватимуть, як зсередини виглядає банкомат та інкасаторська машина.
Розклад оглядових екскурсій:
- Пн-пт: 11:00, 18:00, 19:00
- Сб-нд: 11:00, 15:00, 17:00, 18:00
Квести для школярів:
- Пн-пт: 13:00, 15:00
- Сб-нд: 13:00
“Крім того, завдяки підтримці та сприянню Міністерства освіти і науки цьогоріч упродовж вересня в школах проводитимуться уроки з історії гривні. Національний банк розробив усі необхідні для цього матеріали: конспекти уроків, робочі зошити, презентації, інформаційні плакати, майстер-класи для учнів початкової, середньої та старшої школи“, – повідомили в НБУ, додавши, що усі матеріали для школярів доступні за посиланням ТУТ.
Грошова реформа тривала з 2 до 16 вересня 1996 року. У цей період купонокарбованці обмінювалися на нову грошову одиницю – гривню. З 17 вересня 1996 року гривня стала єдиним законним засобом платежу на всій території України. За ці два тижні 1996 року Національний банк увів у готівковий обіг банкноти гривні на суму понад 3,1 млрд грн. На сьогодні в готівковому обігу країни 594 млрд грн готівки, із них банкнот – на суму 590 млрд грн (2,9 млрд шт.) та монет – на суму 4 млрд грн (13,8 млрд шт.)
“Реформа успішно відбулася, усі українці змогли вільно обміняти свої накопичення. Людям, які не встигли обміняти купонокарбоваці за два тижні, Національний банк їх обмінював ще й через рік-два. Це створило фундамент для подальшого успішного розвитку національної валюти“, – сказав Віктор Ющенко – колишній голова НБУ, при якому була проведена грошова реформа.
Виставка на Контрактовій площі триватиме до 30 вересня 2021 року. Вхід вільний.
Фото: НБУ