У музеї зазначили, що ця символічна акція є важливим нагадуванням про незламність української ідентичності, яка збереглася попри трагічні сторінки історії, включаючи Голодомор, депортації та політичні репресії. Підкреслюється, що в часи лихоліть вишиванки іноді ставали засобом виживання, їх обмінювали на їжу.
Сорочку для скульптури створила ірпінська майстриня Юлія Лівінська.
Цьогорічний День вишиванки присвячений окупованій спадщині України. Музей нагадав про значні втрати історичних та культурних пам’яток, а також цінних родинних реліквій, спричинені триваючою війною.
Працівники музею також розповіли історію особливої дитячої вишиванки з Харківщини, яку жінка, що пережила окупацію в Капитолівці Ізюмського району, закопала в землю, щоб вберегти від ворожих репресій, оскільки українська символіка викликає ненависть окупантів. Після звільнення села ця вишиванка стала частиною музейної колекції та експонується як свідчення наслідків окупації.
В четвер, 15 травня, в Україні відзначають День вишиванки. Володимир Зеленський із дружиною Оленою привітали українців з Днем вишиванки. Володимир Зеленський одягнув особливу геометричну вишиванку від українського бренду чоловічого одягу Damirli.