Про це повідомляє Rozhlas a televízia Slovenska

Уряд Словаччини ухвалив рішення продовжити заборону на імпорт чотирьох сільськогосподарських товарів з України, а також розширити її, додавши мед, пшеничне борошно, солод і цукор.

Відтепер заходи стосуватимуться не лише пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку і соняшнику, але й цих додаткових товарів.

Словацьке Міністерство сільського господарства у своїй пропозиції зазначило, що розширення заборони необхідне, зокрема через відсутність загальноєвропейського рішення щодо українських товарів.

Це викликало критику з боку України. Міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що Україна подала позов до СОТ проти трьох країн, які продовжили заборону на імпорт українського зерна всупереч рішенню ЄК про скасування обмежень.

Блокада польськими перевізниками кордону: причини та наслідки

З 6 листопада 2023 року польські перевізники блокують рух вантажівок на чотирьох з восьми пунктів пропуску на кордоні з Україною. Це призвело до затримок у перевезенні вантажів та пасажирів, а також до економічних втрат для України.

Блокада почалася після того, як Європейська комісія (ЄК) не продовжила обмеження на імпорт української агропродукції до 15 вересня 2023 року. Ці обмеження запровадили в травні 2022 року, щоб захистити польських, румунських, угорських, болгарських та словацьких фермерів від конкуренції з дешевшою українською агропродукцією.

Польські перевізники вважають, що продовження заборони було б справедливим, оскільки вони також постраждали від війни в Україні. Блокуючи кордон,  прагнуть звернути увагу польської влади на їхні проблеми.

Блокада кордону призвела до затримок у перевезенні вантажів та пасажирів. За даними Міністерства інфраструктури України, у перший день протесту на пунктах пропуску на кордоні з Польщею було понад 10 тисяч вантажівок. Це призвело до затримок у постачанні товарів до України та Європи.

Україна також подала позов до Світової організації торгівлі (СОТ) проти Польщі, Угорщини та Словаччини, які продовжили заборону на імпорт українського зерна.