Відповідний законопроєкт з’явився на сайті парламенту 15 вересня. Про нього Сергій Гривко повідомив у Facebook 18 вересня.

Нардеп назвав свій законопроєкт “креативним” та пояснив: його суть – “мотивувати 50 тисяч в’язнів генерувати електроенергію через велогенараційні установки”.

Відповідно до законопроєкту, якщо впродовж місяця вʼязні будуть виконувати норми визначені Міністерством юстиції, то термін ув’язнення зменшиться на 3 дні, але не більше 10 місяців в рік. Тобто за рік в’язень може зменшити на 30 днів термін ув’язнення, що вплине прямо на економію щодо його утримання – приблизно до 8% (до 200 млн в грн).

“Цим законопроектом показую альтернативні можливості для наповнення енергетичної системи, які можливо імплементувати у активний спорт, спортивні зали та інші структури. Було б круто побачити тренажерний зал, який генерує електроенергію. Щоб створити щось нове, потрібно діяти рішуче, наполегливо, креативно та інакше! Всі ресурси заради перемоги. Тепер, слово за суспільством!”, – зазначив Гривко.

У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що установи відбування покарань мають виконувати не лише пряму функцію, а й сприяти виправленню та ресоціалізації засуджених. А важливим елементом у цьому є виконання суспільно корисної діяльності, яка може бути у різних формах.  Гривко зауважує, що заняття спортом та інша активна фізично-оздоровча діяльність засуджених є “бажаною, корисною і навіть необхідною для їхнього здоров’я”.

Допускати ув’язнених до велогенераційної установки  нардеп пропонує лише за наявності медичного висновку про те, що немає протипоказань для виконання фізичних вправ. Братимуть участь у такому ув’язнені виключно за власним бажанням.

Додамо, раніше Гривко був співавтором скандального законопроекту, що передбачав право командирів розстрілювати військовослужбовців за дезертирство та невиконання наказів. Після резонансу у ЗМІ документ було у підсумку відкликано.

Фото: відкриті джерела