Про це 24 липня повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, коли вийшов до активістів на акцію «Що насправді сталося з Олексієм Кучапіним?», що пройшла перед будівлею МВС.

Таку інформацію оприлюднила у Facebook одна з організаторок акції Наталя Луньо.

Активістка навела основні тези Антона Геращенка:

  • оскільки слідів насильницької смерті на тілі виявлено не було, смерть не розслідують як вбивство;
  • проводиться гістологічна, хімічна і фармакологічна експертиза;
  • тіло вже у морзі, й дружина може його забрати;
  • перший висновок криміналістів з результатів експертизи матеріалу дивана – рідина, що в нього всоталася, виділилася внаслідок гниття;
  • якщо в когось є якась інформація, яка вказує на вбивство і може допомогти слідчим, ця людина може її надати поліції.

Організатори акції висунули низку вимог до поліції:

  • опрацювати версію про вбивство;
  • провести хімічну експертизу;
  • перевірити, чи погрожували Олексію;
  • перевірити, чи справді Олексій рятував людей із рабства та допомагав людям у ситуаціях з квартирними аферами;
  • відсторонити від слідства тих, хто веде його зараз.

Наталія Луньо зазначила, що не вірить у те, що Олексій помер своєю смертю, оскільки він вірянин і не міг вчинити самогубство. Крім того, активістка зауважила, що близькі і рідні нібито просили більше не привертати уваги до події.

«Вчора, як тільки ми опублікували подію акції, нам стали писати люди про те, що, мовляв, Захарія Керстюк поширює неправдиву інформацію, а рідні Олексія приймають версію поліції про «природну смерть». Тіло Олексія рідним не показали. На сторінці «Дому милосердя» з’явився допис з тією ж інформацією та проханням не привертати більше уваги до ситуації. Утім, акція відбудеться й увагу ми будемо привертати. Якщо є інформація про погрози, які отримувала людина, загибла за загадкових обставин, то поліція має її перевіряти. Нехай спілкується з Захарієм Керстюком і дізнається, які його мотиви і звідки інформація про погрози», – наголосила Луньо.

У той же час у «Домі милосердя Київ», керівником якого був Кучапін, заявили, що «поліція спрацювала професійно, оперативно, в рамках прийнятих процедур, і ми дуже вдячні за співробітництво. Жодних претензій до дій органів влади немає».

Дорогі наші партнери і друзі!Ми дуже вдячні всім, хто доклав зусиль, розповсюджуючи інформацію про ситуацію з Олексієм…

Опубліковано Дім Милосердя Київ Четвер, 23 липня 2020 р.

У «Домі милосердя» окремо зауважили, що номер картки дружини Олексія Олени, який розповсюджується соціальними мережами, недійсний.

ОНОВЛЕНО

Оглянувши квартиру, поліцейські встановили, що обстановка всередині не була порушена, двері без пошкоджень, говорить заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко: “Провадження зареєстровано за ст. 115 Кримінального кодексу (умисне вбивство). Провадження саме за цієї статтею реєструється завжди, коли знаходять тіло людини і якщо є підозра, що смерть настала з якихось негативних обставин. Проте, під час огляду місця загибелі Олексія Кучапіна, фактів, які одразу б вказали на насильницький характер смерті, виявлено не було. Але правоохоронці ретельно перевірять усі можливі версії його загибелі”.

Всі речові докази (в т.ч. передсмертна записка) направлені на проведення відповідних експертиз, зокрема, гістологічної, хімічної, фармакологічної, графологічна та психологічної.

Директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко повідомив, що правоохоронці відшукали свідка, з яким спілкувався загиблий перед смертю. За словами речника МВС, свідок надав важливі покази для слідства.

Нагадаємо, сьогодні, 24 липня, активісти зібрлися під стінами МВС, щоб вимагати від поліції чесного розслідування смерті волонтера Олексія Кучапіна.

Фото: Facebook