Восени Мала академія наук України відкриє на ВДНГ перший інтерактивний простір «Музей науки».

Про це йдеться на офіційному сайті МАНУ.

У новому столичному музеї можна буде покататися на велосипеді з квадратними колесами, вирушити в космічну подорож, побачити двометрову голограму та 60-кілограмовий кристал, скласти з атомів воду та сіль у доповненій реальності, дізнатися, як побудований організм людини.

Загалом на відвідувачів чекає понад 120 інтерактивних експонатів та інсталяцій.

Над експозицією, що складається 7 блоків, з працювали команди з України, Канади, США, Польщі та Швеції. Зокрема, тут буде представлена виставка «Дивна матерія» канадського Ontario Science Center, одного з найвідоміших наукових і дослідних центрів світу. А один із ключових експонатів приїхав до Києва з Музею математики в Нью-Йорку. Це трицикл із квадратними колесами, яких у світі всього чотири.

Концепцію проєкту організатори описують одним словом — спектр. Спектр наук, відкриттів і вражень: від запуску блискавки в котушці Тесли та керування роборукою до можливості побачити власний голос, потрапити всередину гігантської мушлі та в дзеркальний тунель з оптичною ілюзією, — зазначають організатори.

Побачити сучасний інтерактивний простір можна буде в відновленому павільйоні «Наука» на ВДНГ.

До слова, «Музей науки» створений Малою академією наук України в колаборації з агенцією Gres Todorchuk і за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Також організатори попереджають, що під час карантину в просторі передбачено посилені заходи безпеки, рекомендовані МОЗУ, а саме: вхід у масках, обмеження кількості відвідувачів завдяки завчасному придбанню квитків із фіксованим часом, дезінфекція інтерактивних елементів експонатів й інших поверхонь.

Нагадаємо, у столиці відкриється віртуальний музей Франка, а Музей води вже відновив роботу після карантину.

Фото: facebook