Так відповів спікер Палати представників США Майк Джонсон на питання кореспондентки “Голосу Америки” Катерини Лісунової.

Журналістка зауважила, що його колеги з Палати представників закликали дозволити Україні використовувати американське озброєння по військових об’єктах на території Росії. Та запитала у нього, чи підтримав би він таку ідею. Адже наразі в України є обмеження на застосування американського озброєння.

“Я вважаю, ми повинні дозволити Україні вести війну так, як вони вважають за потрібне. Вони повинні мати можливість дати відсіч. І я вважаю, що намагання контролювати всі дії та зусилля на мікрорівні – це не дуже хороша політика для нас”, – сказав Джонсон.

Нагадаємо, напередодні група конгресменів попросила Пентагон дозволити Україні бити по цілям на території росії. Звернення до міністра оборони Ллойда Остіна оприлюднив комітет з розвідки Палати представників США. Вони закликали не лише дати Києву “зелене світло” на атаки наданою США зброєю вглиб володінь країни-агресорки, а й розширити тренування українців на американських винищувачах F-16. Законодавці вважають, що українці не можуть ефективно захищатися через політику адміністрації Байдена, і це потрібно змінити. Лист підписали 13 конгресменів.

Пізніше до закликів дозволити Україні бити по цілях в РФ також долучився американський Сенат. Зокрема, співголова сенатського комітету із закордонних справ Джим Ріш вважає, що Київ має право атакувати територію країни-агресорки тоді, коли це потрібно для оборони України. У своєму дописі в Xbвін навів приклад такої необхідності: “Якщо потрібно уразити російський бомбардувальник, який атакує українських цивільних з повітряного простору РФ – Україна повинна мати можливість це зробити”.