Про це повідомили у Міністерстві юстиції.
Після окупації Херсону жінка співпрацювала з російськими військовими та імовірно допомогла їм вивезти цінні екпонати з музею під час контрнаступу ЗСУ.
«Тетяна Братченко, обіймаючи посаду директорки Херсонського обласного краєзнавчого музею, добровільно співпрацювала з окупаційними органами влади та публічно підтримувала політику держави-агресора. Вона брала активну участь у заходах, спрямованих на інформаційну підтримку та поширення риторики держави-агресора і окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях Херсонщини», — йдеться в заяві мінюсту.
За рішенням суду конфісковано буде два будинки Братченко, два автомобілі та грошові кошти.
За даними видання Кавун.City, на рахунках ексдиректорки залишилося 44 гривні, що свідчить про те, що вона встигла вивести гроші на інші рахунки.
Раніше у своєму розслідуванні видання NGL.media зазначало, що на момент російського вторгнення у фонді краєзнавчого музею зберігалося понад 170 тисяч предметів, а музейна експозиція налічувала 10 тисяч цінних експонатів, які Братченко допомагала вивозити російським військовим.
Журналісти NGL.media зазначали, що Братченко після деокупації Херсона, переїхала жити в Росію. Також українським медійникам вдалося поспілкуватися з екдиректоркою музею, представившись російськими журналістами. У розмові Братченко стверджувала, що не перебувала в місті під час того, як окупанти вивозили експонати: «Ми якраз поїхали в Пітер на два тижні, бо чоловіку треба було терміново робити операцію», — говорила жінка.
Після цього вона перестала виходити на зв’язок.