Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів США.

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів (OFAC) запровадило санкції щодо більш ніж 20 фізичних і юридичних осіб за їхню участь у мережах фінансового сприяння в інтересах Міністерства оборони й матеріально-технічного постачання збройних сил Ірану та генерала збройних сил держави.

Іран отримує еквівалент мільярдів доларів для фінансування своєї дестабілізаційної регіональної діяльності та підтримки численних регіональних маріонеткових угруповань, включно з ХАМАСом і Хезболлою.

Заступник міністра фінансів з протидії тероризму й фінансової розвідки Браян Нельсон сказав, що США, як і раніше, прихильні до викриття елементів іранських Збройних сил і їхніх співучасників за кордоном, щоб підірвати це найважливіше джерело фінансів.

Також Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США наклало санкції на Sinbad, віртуальний міксер валют, який служить головним інструментом для відмивання грошей групи кіберхакерів Lazarus, яку спонсорує КНДР.

Кіберзлочинці також використовують Sinbad для приховування транзакцій, пов’язаних зі зловмисною діяльністю, такою як:

  • ухилення від санкцій;
  • незаконний обіг наркотиків;
  • купівля матеріалів про сексуальне насильство над дітьми;
  • додаткові незаконні продажі на торговельних майданчиках даркнету.

Заступник міністра фінансів Воллі Адеймо сказав, що Мінфін і його партнери з уряду США готові використовувати всі наявні в їхньому розпорядженні інструменти, щоб не допустити, щоб міксери віртуальних валют, такі як Sinbad, сприяли незаконній діяльності.