Про це повідомляє Reuters.
Зустріч тривала близько 2 годин. Місце проведення переговорів у швейцарському дипломатичному центрі не розголошували. За словами очевидців, обидві делегації після обідньої перерви ішли до резиденції посла Швейцарії в ООН у передмісті Кельна.
Бессент відмовився говорити з журналістами.
Нагадаємо, уже місяць ставка тарифів США на китайський імпорт фактично становить 145%, а Китаю на американський — 125%.
Вашингтон прагне зменшити дефіцит у торгівлі з Пекіном і переконати Китай відмовитися від “меркантилістської економічної моделі”, зробити більший внесок у світове споживання.
Тим часом Пекін проти того, що країна вважає зовнішнім втручанням. Китай хоче, щоб Вашингтон знизив тарифи, роз’яснив, що саме він хоче, щоб Китай купував більше, і ставився до нього як до рівного на світовій арені.
Перед зустріччю, 9 травня, президент США Дональд Трамп у соцмережі Truth Social виклав, якими він бачить результати перемовин. Трамп заявив, що Китай повинен імпортувати більше американських товарів, а США знизить свої 145% тарифи на більшість китайських товарів до 80%. Але рішення буде за міністром Бессентом.
Представники адміністрації США окреслили, що процес порозуміння з Китаєм у торгівлі має розпочатися зі взаємних кроків послаблення напруги. Потім слідуватимуть вимоги з-поміж пріоритетів Трампа щодо конкретних кроків з боку Китаю — наприклад, сприяння виробництву фентанілу. А далі працюватимуть над першим етапом американсько-китайської торговельної угоди.
Директор Національної економічної ради Кевін Хассетт, який поспілкувався з Бессентом та торговим представником США Джеймісоном Гріром незадовго до їхньої посадки на рейс до Швейцарії. Потім він повідомив журналістам, що з китайської сторони напередодні зустрічей надходять “дуже обнадійливі сигнали”.