Сполучені Штати Америки й Україна стверджують, що мають докази використання Росією балістичних ракет Північної Кореї. Втім, не всі країни готові це обговорювати.
A North Korean flag flies over the propaganda village of Gijungdong in North Korea, in this picture taken near the truce village of Panmunjom inside the demilitarized zone (DMZ) separating the two Koreas, on July 19, 2022. (Photo by KIM HONG-JI / POOL / AFP) (Photo by KIM HONG-JI/POOL/AFP via Getty Images)
Про це розповіла кореспондентка української служби «Голосу Америки» у Нью-Йорку Ірина Соломко в етері КИЇВ24.
Кілька країн, зокрема Сполучені Штати Америки й також Україна, говорили про те, що в них є докази того, що Росія використовує балістичні ракети Північної Кореї, що є, в принципі, порушенням низки резолюції Ради Безпеки, і тому, звичайно, мають бути зроблені якісь конкретні кроки.
За її словами, ще не всі країни готові говорити про співпрацю РФ з КНДР.
На жаль, виступаючи, зокрема заступниця генерального секретаря, говорила абсолютно не про це, вона говорила про в цілому безпекову ситуацію, гуманітарну ситуацію в Україні, також згадувала і Росію, і Білгород, і обстріл 30-го грудня. Тому ООН намагається балансувати.
Північна Корея відправила Росії уже понад 10 партій боєприпасів, зокрема більш ніж мільйон артилерійських снарядів, про що стало відомо 1 листопада. Про це заявила Національна служба розвідки Південної Кореї.
16 листопада Росія та Північна Корея після двосторонніх переговорів з економіки, науки та технологій підписали протокол про розширення співпраці в різних сферах. Сторони обговорили кроки щодо “пожвавлення і розширення багатогранного двостороннього обміну і співпраці в різних сферах, зокрема торгівлі, економіці, науці й техніці”.
23 листопада КНДР отримала допомогу від Росії для успішного запуску супутника-шпигуна, про що свідчать дані розвідувальної агенції. Запуск став третьою спробою Північної Кореї після двох невдалих і першою після поїздки Кім Чен Ина до Росії у вересні, під час якої Володимир Путін пообіцяв допомогти Пхеньяну у створенні супутників.
Із серпня 2023 року російські кораблі регулярно відвідували північнокорейський порт Расон. За даними американської розвідки, таким чином Пхеньян надіслав до РФ близько 2000 контейнерів зі зброєю.
4 січня координатора Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Росія вже давно придбала у Північної Кореї балістичні ракети та встигла використати їх для ударів по Україні. Дальність балістичних ракет, які придбала Росія у Північної Кореї, становить 900 кілометрів. Ними окупанти атакували Україну 30 грудня та 2 січня.
У Святошинському районі триває ліквідація наслідків комбінованої ворожої атаки на столицю 24 квітня. Окрім працівників…
У лікарні помер один із поранених внаслідок російського удару по Києву 24 квітня. Кількість убитих…
У суботу Уганда оголосила про припинення останнього спалаху лихоманки Ебола, за три місяці після того,…
Значне зростання курсу євро після оголошення президентом США Дональдом Трампом рішення про підвищення торговельних мит…
Протягом 2020–2022 років українські контент-мейкери на платформі OnlyFans отримали понад $111 мільйонів доходу.
Росія публічно оголосила свої умови на мирних перемовинах для завершення війни з Україною. Вони суперечать мирному…