Про це повідомляє Reuters.

Запуск став третьою спробою Північної Кореї після двох невдалих і першою після поїздки Кім Чен Ина до Росії у вересні, під час якої Володимир Путін пообіцяв допомогти Пхеньяну у створенні супутників.

За словами Ю Сан Бома, члена парламентського комітету з розвідки, після переговорів між лідерами Північна Корея надіслала дані про ракету-носія, використані у двох попередніх запусках супутників, а Росія запропонувала свій аналіз даних.

Щодо успіху третього запуску Національна розвідувальна служба оцінила допомогу з боку Росії.

Державні ЗМІ Північної Кореї повідомили 22 листопада, що Кім Чен Ин отримав знімки військових об’єктів США, зроблені над Гуамом, але Ю сказав, що важко перевірити, чи здатний супутник зробити такі зображення.

Військові Південної Кореї заявили, що частини ракети, врятовані після невдалого другого запуску в травні, показали, що вона не могла бути використана як розвідувальний супутник.

У них не було можливості визначити можливості супутника, якщо тільки Північна Корея не опублікує відео, яке показує, що вона зробила ці знімки Гуама.

Юн Кун Ен, інший член комітету, заявив, що запуск був успішний, оскільки супутник вийшов на орбіту, і Північна Корея може запустити більше супутників і провести ядерні випробування наступного року.

Нагадаємо, КНДР запустила військовий супутник-шпигун у космос. Запуск відбувся раніше, ніж очікували, поза дев’ятиденним вікном, про яке Пхеньян повідомив Японію.