Про це повідомляє видання Yonhap.

Як повідомляють, угоду підписали після того, як дві країни провели десяте засідання Комітету зі співпраці в галузі торгівлі, економіки, науки та технологій у середу, 15 листопада, у Пхеньяні.

Зустріч відбулась у продовження саміту між північнокорейським лідером Кім Чен Ином і російським диктатором Володимиром Путіним у вересні. Російська урядова делегація на чолі з міністром природних ресурсів Олександром Козловим прибула до Пхеньяна 14 листопада для участі в засіданні.

Сторони обговорили кроки щодо «пожвавлення і розширення багатогранного двостороннього обміну і співпраці в різних сферах, зокрема торгівлі, економіці, науці й техніці».

Зазначають, що спільний комітет КНДР і Росії, консультативний орган з питань економічного співробітництва на рівні міністрів, провів дев’ять раундів засідань у період з 1996 по 2019 рік.

Південнокорейське міністерство об’єднання раніше заявляло, що на листопадовому засіданні комітет, ймовірно, обговорить різні питання, починаючи від продовольчої допомоги, економічної та логістичної співпраці й закінчуючи відрядженнями північнокорейських робітників до Росії.

Центральне телеграфне агентство КНДР окремо повідомило, що міністри спорту Північної Кореї та Росії провели переговори в Пхеньяні й підписали угоду про розширення обмінів і співпраці в спортивній сфері на 2024-2026 роки.

Що відомо про співпрацю РФ та КНДР

30 серпня стало відомо, що Росія та Північна Корея ведуть активні переговори щодо купівлі зброї. Кремль хоче використовувати її для ведення війни проти України.

14 вересня очільник ГУР Кирило Буданов заявив, що Росія уже півтора місяця отримує снаряди від Північної Кореї. За його словами, КНДР постачає до РФ 122-мм і 152-мм боєприпаси до радянських гармат, ракети до РСЗВ «Град» і певну кількість танкових снарядів.

Наприкінці вересня стало відомо, що Північна Корея більшу частину року поставляє в Росію 152-мм снаряди та ракети типу «Катюша». Зазначається, що Північна Корея могла б надати РФ широкий спектр товарів. Крім безпілотників і ракет, таких як KN-23, яка є майже точною копією російської балістичної ракети «Іскандер», вона може запропонувати самохідні гаубиці та реактивні системи залпового вогню.

Північна Корея відправила Росії уже понад 10 партій боєприпасів, зокрема більш ніж мільйон артилерійських снарядів, про що стало відомо 1 листопада. Про це заявила Національна служба розвідки Південної Кореї.